מגזין פיננסי

מסלקה פנסיונית – כל מה שצריך לדעת

מסלקה פנסיונית

המסלקה הפנסיונית היא מערכת מידע מקוונת המנוהלת ומפוקחת על ידי משרד האוצר.
מדובר בפלטפורמה שיזמה הממשלה ומנוהלת על ידי חברת סוויפטנס (נכון לשנת 2020). באמצעות המערכת כל אחד רשאי לקבל מידע פנסיוני חשוב, כולל תמונת מצב מלאה ועדכנית אודות החסכונות הפנסיונים שצבר עד כה במהלך חייו.

עולם התכנון הפנסיוני הוא מורכב ומערב בתוכו מגוון תחומים נושקים. המידע הפיננסי ונתונים אודות קרנות הפנסיה מוצלבים בדרך כלל ממקורות שונים בהם שוק ההון, קופות גמל, מקומות עבודה קודמים וכן הלאה.
על מנת לתכנן אסטרטגיה פיננסית בצורה יסודית ונכונה, חשוב להיות בקיאים ומודעים לכל האינפורמציה שקיימת במערכת המסלקה הפנסיונית.
פלטפורמת המסלקה מאפשרת,בעצם את הנגשת כל המידע הפנסיוני בצורה קלה ויעילה לצורך תכנון כלכלי יעיל וביצוע פעולות פנסיוניות בצורה פשוטה.

אילו שירותים כלולים במסלקה הפנסיונית?

המסלקה מאפשרת גישה מהירה וקבלת תמונה מלאה על החסכון הפנסיוני של כל אחד ואחד.
ניתן לקבל מידע אודות ביטוח מנהלים, קומות גמל ופנסיה מחברות הביטוח, מידע על מוצרים פנסיוניים המתנהלים תחת כל הגופים הרלוונטיים, מידע על יתרת כספי הפיצויים, קרנות השתלמות,  מידע מפורט אודות מוות ואובדן כושר עבודה, חסכונות ועוד.

המסלקה הפנסיונית מאפשרת לבצע פעולות פנסיונית מתוך המערכת, כולל הפקדת והעברת חסכונות, הפקדת תשלומי פנסיה לעובדים, ופעולות נוספות הקשורות בחיסכון הפנסיוני ובסכומי ההפרשה מהמעסיק לפנסיה, העברת כספים ממוצר פנסיוני אחד לאחר, שינוי מסלולי החיסכון ועוד.

בסופו של דבר, מטרתה העיקרית של הפלטפורמה היא לחשוף כמה שיותר אנשים לתמונה הפיננסית המלאה והמדויקת שלהם. המסלקה הפנסיונית מאפשרת לחסוך סכומי כסף לא מבוטלים, פעמים רבות בגלל הסיבה הפשוטה – חוסר המודעות של רבים מאיתנו לחסכונות הפנסיוניים שצברנו במהלך החיים.

דוגמא אחת מיני רבות, היא החסכונות שלנו בבנקים. לבנקים אין שום אינטרס לחשוף בפנינו מידע אודות חסכונות ששכחנו מקיומם. המסלקה הפנסיונית קמה במטרה לחשוף בדיוק סוגי מידע כאלו, על מנת שנוכל לנהל ולתכנן את העתיד הכלכלי שלנו בצורה טובה יותר, גם אם אנחנו לא נושקים בהכרח לגיל הפנסיה.

חשוב לציין כי כל פעולה כרוכה בתשלום. גובה התשלום יהיה בהתאם לאופי הפעולה ולעלות הכלכלית הכרוכה בביצועה.

מסלקה פנסיונית

יתרונות השימוש במערכת

מערכת מאובטחת נטולת סיכונים – המערכת שומרת על הפרטיות של כל משתמש, וכל המידע הפנסיוני המוצג בה סמוי מעיני אחרים. כמובן שאם בחרתם ביועץ פנסיוני/אנשי ביטוח לייעץ לכם, גם להם כנראה תהיה גישה למסלקה הפנסיונית.

מערכת הכוונה ליועצים הפיננסיים שלכם – המסלקה הפיננסית עוזרת ליועצים והמתכננים הפיננסיים שלכם לקבל את תמונת המצב המלאה אודות החסכונות שצברתם עד כה.
בכך גם, הופך תהליך התיכנון וההכוונה שלהם קל ויעיל הרבה יותר, והם יוכלו להוביל אתכם לתכנון הפיננסי שמתאים לכם בקלות.

חסכון כלכלי – אם נוציא מהתמונה את העלות הלא גבוהה שכרוכה בשימוש במערכת (ביצוע פעולות, גביית מידע וכו), נראה שאכן מדובר בפלטפורמה שיכולה לחסוך לרבים מאיתנו סכומי כסף גבוהים. תארו לעצמכם מה היה קורה אם לא הייתם מודעים לחסכונות שלכם או לקרנות הגמל שנשכחו? חשבו מה תכנון מקדים בעזרת תמונת המצב המלאה יכול להניב לכם בטווח הארוך? השקעות חכמות לטווח הארוך, תכנון כלכלי נכון ועוד.

כל המידע על גבי מערכת אחת – במקום להתרוצץ אצל סוכני הביטוח, היועצים הפנסיוניים ורואי החשבון, המסלקה הפנסיונית מנגישה לכם את כל המידע הפיננסי והפנסיוני לו אתם זקוקים על גבי פלטפורמה אחת נוחה לתפעול וידידותית למשתמש.

האם המסלקה הפנסיונית גם עוסקת בתיכנון פנסיוני?

בקצרה, התשובה לכך היא לא. המסלקה הפנסיונית היא כלי להצגת המידע הפנסיוני שלכם, אך היא איננה נחשבת לפלטפורמת תיכנון. בשורה התחתונה, על מנת לקבל תיכנון פנסיוני עליכם לפנות לאנשי מקצוע שיוכלו ללוות אתכם בתהליך ולספק לכם את התובנות הדרושות להתנהלות כלכלית ופנסיונית חכמה יותר.

לא לכולם המידע המונגש ברור לגמרי, והמונחים הפנסיונים לא תמיד בהירים כדי שהמשתמש יוכל להפיק מהם תובנות.
לכן, ברוב המקרים נדרשת התערבותו של יועץ פנסיוני מוסמך שיוכל לגשת למאגר המידע באמצעות מתן ייפוי כוח מטעם הלקוח אותו הוא מייצג.

פגישת היכרות
close slider
ספר שירותים פיננסים

מעוניינים בתכנון וליווי פיננסי?

השאר פרטים וקבע פגישה

מעוניינים לקבוע פגישה? אנו נשמח לתאם מולכם פגישת ייעוץ והכוונה ראשונית, כמובן שהפגישה ללא התחייבות מצדכם. השאירו את הפרטים בטופס למטה או חייגו אלינו ל: 09-8810075

דילוג לתוכן