מדרגות מס הכנסה לשנת 2021

קלסר מדרגות מס

מדרגות המס הן המדדים על פיהם נקבע אחוז המס היחסי שמוטל על ההכנסות של כל עובד עצמאי, שכיר או בעל נכסים אחרים וקצבאות ממשלתיות. שיעור מדדי ניכוי מס ההכנסה מכל הכנסה חייבת שהיא תלויים במספר פרמטרים שונים, ועשויים להשתנות מדי שנה.

על היתרונות והחסרונות של פוליסת חיסכון כמכשיר חיסכון פיננסי

פוליסת חיסכון

בשנים האחרונות, קופות החיסכון והפיקדונות הבנקאיים מפנים את מקומם בהדרגה למכשירי חיסכון פיננסיים אטרקטיביים וגמישים יותר. במקביל לצבירת הפופולריות של קופות הגמל להשקעה ושל קרנות הנאמנות, יותר ויותר פונים גם לאפיקי חיסכון בדמות פוליסות החיסכון.

איך ומתי לתכנן צו ירושה?

זוג מבוגר מטפל בעזבון

למרות ההיבטים הרגשיים שמתווספים לתהליך התכנון של צו הירושה, מדובר בסופו של דבר בהליך בירוקרטי סבוך. בהתאם לכך, ראוי שתהליך התכנון של צו הירושה וחלוקת ינוהל בצורה חכמה ויעילה ויופקד בידיהם של מתכננים פיננסיים ועורכי דין המתמחים בתחום.

תכנון פנסיוני וליווי לקראת פרישה משוק העבודה

בלוק פנסיה

חוקי הפנסיה במדינת ישראל ידעו לא מעט תהפוכות במשך שנות הפעילות של המדינה. מפתיע ככל שיהיה, ובניגוד לרוב מדינות העולם, רק בשנת 2008 הונהגה תוכנית פנסיה חובה על ידי משרד האוצר, שחלה על כלל העובדים והמעסיקים במדינה.

ניהול סיכונים – זיהוי פוטנציאל והערכת סיכונים

ניהול סיכונים

בדומה לעולם העסקי והכלכלי, בו תהליכים שונים נבחנים על ידי מערכות לניהול סיכונים, כך גם מתנהל עולם הביטוחים. העולם הביטוחי מורכב ומכיל בתוכו אינספור פרמטרים ותתי כיסויים שמתווספים לפוליסות הביטוח המרכזיות. על מנת לנהל בצורה חכמה ויעילה את התיק הביטוחי, על המבוטח להיות בקיא בפרטים הקטנים ולהבין בעצם עד כמה הכיסויים אותם רכש משתלמים לו ומשרתים את המטרות שלו, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת מה שהכיסוי הביטוחי מציע לו בפועל.

מסלקה פנסיונית – כל מה שצריך לדעת

מסלקה פנסיונית

המסלקה הפנסיונית היא מערכת מידע מקוונת המנוהלת ומפוקחת על ידי משרד האוצר.
מדובר בפלטפורמה שיזמה הממשלה ומנוהלת על ידי חברת סוויפטנס (נכון לשנת 2020). באמצעות המערכת כל אחד רשאי לקבל מידע פנסיוני חשוב, כולל תמונת מצב מלאה ועדכנית אודות החסכונות הפנסיונים שצבר עד כה במהלך חייו.

מה צריך לדעת על קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה מהווה מוצר חיסכון פיננסי חדש יחסית המיועד למטרות ניהול כספי החיסכון העומדים לרשותכם במסגרת השקעתם באפיקי השקעה כאלו ואחרים בשוק ההון. על מנת להבין מה זה קופת גמל להשקעה ולמי היא מיועדת, נדגיש את העבודה שקופות הגמל להשקעה שונות באופיין מקופות הגמל המסורתיות והמוכרות לכולנו מתחום החיסכון הפנסיוני, כאשר קופות הגמל הרגילות מוגדרות כאמצעי חיסכון פנסיוני ואילו קופות הגמל להשקעה מוגדרות כמוצר חיסכון פיננסי. כפועל יוצא מכך, קיימים מספר הבדלים מהותיים בין שני סוגי הקופות, וביניהם: