מגזין פיננסי

מאמרים

מדרגות המס הן המדדים על פיהם נקבע אחוז המס היחסי שמוטל על ההכנסות של כל עובד עצמאי, שכיר או בעל נכסים אחרים וקצבאות ממשלתיות. שיעור מדדי ניכוי מס ההכנסה מכל הכנסה חייבת שהיא תלויים במספר פרמטרים שונים, ועשויים להשתנות מדי שנה.
בשנים האחרונות, קופות החיסכון והפיקדונות הבנקאיים מפנים את מקומם בהדרגה למכשירי חיסכון פיננסיים אטרקטיביים וגמישים יותר. במקביל לצבירת הפופולריות של קופות הגמל להשקעה ושל קרנות הנאמנות, יותר ויותר פונים גם לאפיקי חיסכון בדמות פוליסות החיסכון.
למרות ההיבטים הרגשיים שמתווספים לתהליך התכנון של צו הירושה, מדובר בסופו של דבר בהליך בירוקרטי סבוך. בהתאם לכך, ראוי שתהליך התכנון של צו הירושה וחלוקת ינוהל בצורה חכמה ויעילה ויופקד בידיהם של מתכננים פיננסיים ועורכי דין המתמחים בתחום.
חוקי הפנסיה במדינת ישראל ידעו לא מעט תהפוכות במשך שנות הפעילות של המדינה. מפתיע ככל שיהיה, ובניגוד לרוב מדינות העולם, רק בשנת 2008 הונהגה תוכנית פנסיה חובה על ידי משרד האוצר, שחלה על כלל העובדים והמעסיקים במדינה.
בדומה לעולם העסקי והכלכלי, בו תהליכים שונים נבחנים על ידי מערכות לניהול סיכונים, כך גם מתנהל עולם הביטוחים. העולם הביטוחי מורכב ומכיל בתוכו אינספור פרמטרים ותתי כיסויים שמתווספים לפוליסות הביטוח המרכזיות. על מנת לנהל בצורה חכמה ויעילה את התיק הביטוחי, על המבוטח להיות בקיא בפרטים הקטנים ולהבין בעצם עד כמה הכיסויים אותם רכש משתלמים לו ומשרתים את המטרות שלו, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת מה שהכיסוי הביטוחי מציע לו בפועל.
המסלקה הפנסיונית היא מערכת מידע מקוונת המנוהלת ומפוקחת על ידי משרד האוצר. מדובר בפלטפורמה שיזמה הממשלה ומנוהלת על ידי חברת סוויפטנס (נכון לשנת 2020). באמצעות המערכת כל אחד רשאי לקבל מידע פנסיוני חשוב, כולל תמונת מצב מלאה ועדכנית אודות החסכונות הפנסיונים שצבר עד כה במהלך חייו.
Call Now Button
פגישת היכרות
close slider
ספר שירותים פיננסים

מעוניינים בתכנון וליווי פיננסי?

השאר פרטים וקבע פגישה

מעוניינים לקבוע פגישה? אנו נשמח לתאם מולכם פגישת ייעוץ והכוונה ראשונית, כמובן שהפגישה ללא התחייבות מצדכם. השאירו את הפרטים בטופס למטה או חייגו אלינו ל: 09-8810075

דילוג לתוכן